Do wypadku doszło w jednym z domów na poznańskim osiedlu Stare Zegrze. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek. Według wstępnych ustaleń policji, chłopiec wszedł na stojącą przy oknie kanapę i wychylił się przez okno. Miał ogromne szczęście. Spadł na drzewo, które zamortyzowało upadek.
W tym czasie w mieszkaniu byli dziadkowie i matka chłopca. Ona też, w szoku, trafiła do szpitala.