RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poziom Wisły na Mazowszu ciągle rośnie

Publikacja: Niedziela, 12 grudnia (16:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Podnosi się poziom Wisły w woj. mazowieckim. Od wczorajszego wieczoru w Wyszogrodzie jej poziom wzrósł o 27 cm, a w Kępie Polskiej o 15 cm. Dotychczas nie odnotowano tam lokalnych podtopień.

Dzisiaj po południu Wisła w Wyszogrodzie osiągnęła 593 cm. Rzeka przekroczyła stan alarmowy o 43 cm. W Kępie Polskiej Wisła mierzy 487 cm, czyli 37 cm powyżej stanu alarmowego.

W siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego: Słubice, Mała Wieś, Wyszogród, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów i Gąbin obowiązuje alarm powodziowy. W Płocku obowiązuje natomiast pogotowie przeciwpowodziowe. Od Wyszogrodu do Włocławka Wisła jest pokryta lodem o grubości około 15-20 cm. W pogotowiu czekają lodołamacze.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: