RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Posłowie dostaną po 500 zł na bezpieczeństwo

Publikacja: Środa, 22 grudnia (15:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Każdy poseł dostanie dodatkowe 500 złotych na prowadzenie biur poselskich. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa, po wydarzeniach w łódzkim biurze PiS" - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Tygodnik "Newsweek", który napisał o sprawie, podkreśla, że to już druga podwyżka ryczałtu w tej kadencji. 500 złotych ma zostać wydane na monitoring i zwiększenie bezpieczeństwa pracowników biur. Takie było oczekiwanie. Dlatego taka decyzja zapadła - wyjaśnił Schetyna.

Według marszałka budżet Kancelarii Sejmu w 2011 roku będzie większy, niż w poprzednim, ale - jak wyjaśnił - jest to związane z końcem kadencji i wypłatą odpraw dla tych posłów, którzy nie zostaną ponownie wybrani w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Posłowi i senatorowi po zakończeniu kadencji przysługuje odprawa w wysokości trzech uposażeń. Pieniądze nie przysługują politykowi, jeżeli zostanie wybrany na następną kadencję.

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: