W losowaniu w Tokio miejsca w turnieju w Duesseldorfie (23-25 maja) przypadły Niemcom, Kubie, Hiszpanii i Tajwanowi. Turniej w Tokio będzie równocześnie eliminacjami kontynentalnymi dla drużyn azjatyckich, z udziałem zespołów Japonii, Australii, Korei Południowej, Iranu oraz Tajlandii. W wyniku losowania dołączyły do nich reprezentacje Argentyny, Włoch i Algierii.
Awans do igrzysk w Pekinie wywalczą zwycięzcy wszystkich trzech turniejów interkontynentalnych, a także najlepsza z drużyn azjatyckich występujących w Tokio. Do tej pory kwalifikację olimpijską uzyskały: Chiny (gospodarz), Brazylia, Rosja, Bułgaria (trzy czołowe zespoły z Pucharu Świata), Serbia, Wenezuela, USA oraz Egipt (zwycięzcy turniejów kontynentalnych Europy, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Afryki).