RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polski Internet wchodzi w dojrzały wiek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dokładnie 18 lat temu po raz pierwszy wymieniona została elektroniczna korespondencja między Polską a światem. Z baraku przed budynkiem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wysłano maila do Kopenhagi.

Wbrew pozorom były to proste i tanie wręcz amatorskie komputery. Wyglądem przypominały te, które jeszcze dziś stoją w niektórych domach. Szare pudło ze stacją dyskietek, klawiaturą i myszą. Więcej miejsca zajmowały ogromne, kineskopowe monitory, na których naukowcy widzieli jedynie liczby i cyfry. Potrafili z nich jednak wyczytać, że udało się wysłać pierwszego, polskiego e-maila.

Dzisiaj wielu z nas pocztę elektroniczną sprawdza codziennie, nawet na urlopie. A na pytanie o adres odruchowo podają adres mailowy. Z klientami jednej z wrocławskich kafejek internetowych rozmawiała reporterka RMF FM Barbara Zielińska:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: