RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy pasażerowie pojadą niemiecką koleją

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W 2010 roku kolej w Polsce czeka trzęsienie ziemi - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Jak ustaliła, Niemcy złożyli właśnie w Urzędzie Transportu Kolejowego wniosek o przyznanie licencji na przewozy pasażerskie dla spółki DB Bahn Polska. Otrzymają ją najdalej w marcu.

Z informacji gazety wynika, że Niemcy poważnie rozważają uruchomienie pociągów na czterech najważniejszych trasach w Polsce: z Warszawy do Gdyni, Katowic, Krakowa i Poznania. To oznacza wojnę o polskiego pasażera - ocenia dziennik.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Niemcy kolej

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: