RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy koszykarze awansują na mistrzostwa Europy!

Publikacja: Piątek, 19 lutego (20:25) Aktualizacja: Piątek, 19 lutego (20:00)

Polscy koszykarze zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach Europy! Kwestia ich awansu rozstrzygnęła się po tym, jak Izrael pokonał Rumunię w pierwszym meczu eliminacyjnej "bańki" w Gliwicach.

Przed swoim przedostatnim meczem eliminacji EuroBasketu 2022 - zaplanowanym na piątkowy wieczór pojedynkiem z mistrzami świata Hiszpanami - rywalizujący w grupie A Polacy mieli na koncie dwie wygrane i dwie porażki.

Dla Rumunów natomiast, z którymi biało-czerwoni zmierzą się w niedzielę, przegrana z ekipą Izraela 71:79 była piątą porażką z rzędu.

To rozstrzygnięcie oznacza, że Rumuni z bilansem 0-5 nie mają już szans, by wyprzedzić biało-czerwonych.

W każdej grupie miejsce w mistrzostwach Europy wywalczą trzy czołowe drużyny.

W grupie "polskiej" awansu już wcześniej pewni byli Hiszpanie i prowadzący w tabeli z kompletem pięciu zwycięstw Izraelczycy.

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: