RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja rozbiła gang piratów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stołeczni policjanci rozbili gang, który zajmował się kopiowaniem i dystrybucją nielegalnych płyt. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby.

Szajka działała w sześciu mieszkaniach w Warszawie. W trakcie przeszukań zabezpieczono 8 komputerów, 7 drukarek, 14 nagrywarek, ponad 4500 pirackich płyt oraz mienie o wartości 28 tys. zł.

W skład grupy wchodziło trzech Polaków i Gruzin. Dwóch mężczyzn zajmowało się ściąganiem utworów z Internetu i nagrywaniem ich na płyty DVD. Rolą pozostałych było zorganizowanie handlu "piratami".

Z ustaleń policjantów wynika, że przestępcy wytwarzali średnio 50 pirackich płyt w ciągu godziny. Sprzedawali je na bazarze „Wolumen” i na stadionie X-lecia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: