RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja: Dodatki socjalne - spóźnione, ale będą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Komenda Główna Policji wie o opóźnieniach w wypłacaniu dodatków socjalnych dla policjantów. Tłumaczy, że zwłoka wynika z kłopotów budżetowych. <i>Od lipca przeznaczamy na ten cel, co najmniej 15 milionów złotych miesięcznie</i> - podkreśla rzecznik KGP.

Nie są to świadczenia, które w jakikolwiek sposób przepadły. Po prostu musimy oglądać każdą złotówkę - mówi Mariusz Sokołowski z KGP. Dodaje, że przesunięcia pieniędzy w budżecie są wyjątkowo trudne. Posłuchaj:

Szefostwo policji zapewnia, że robi co może, by długi nie przeszły na przyszły rok. Na razie, według danych za pierwsze półrocze, komendy z tytułu niewypłaconych dodatków zalegały funkcjonariuszom 43 miliony złotych. W lipcu udało się wygospodarować 15 mln zł na te dodatki, w sierpniu lada moment pieniądze mają popłynąć na konta komend wojewódzkich.

Na nasz adres e-mail fakty@rmf.fm wciąż nadpływają listy od policjantów. Oto cytaty z niektórych z nich:

Jestem oficerem policji w Wielkopolsce, zaległości firmy wobec mnie i mojej rodziny wynoszą obecnie cztery tysiące złotych.

Pracuję w Policji w Szczecinie - i na chwilę obecną dysponent pieniędzy, czyli MSWiA zalega mi na kwotę około dwóch tysięcy złotych - pisze Marek.

Wszelkie zapewnienia, że pieniądze są wypłacane z miesięcznym lub dwumiesięcznym opóźnieniem są okropnym kłamstwem. Od nas policjantów na tzw. pierwszej lini oczekuje się prawdomówmości i szczerości (bo gdy miniemy się z prawdą możemy odpowiadać dyscyplinarnie), a tu rzecznicy jawnie podają kłamstwa i to publicznie - komentuje Kamil z Łodzi.

Reporterzy RMF FM będą interweniować w tej sprawie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: policja

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: