RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy z sentymentem wspominają „Sondę”

Publikacja: Wtorek, 29 września (14:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dokładnie 20 lat temu pod Raciborzem w wypadku samochodowym zginął wyjątkowy telewizyjny duet - Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński. Byli twórcami "Sondy", popularnonaukowego programu nadawanego od 1977 roku.

Na antenie ukazało się ponad pięćset programów. Większą część taśm emisyjnych skasowano - szczególnie tych z początku programu (głównie z powodu braków taśmy). Kilka odcinków Sondy zamiast Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka prowadzili Tomasza Pyć i Marek Siudym.

Reporter RMF FM Grzegorz Hatylak na ulicach Szczecina pytał przechodniów, czy pamiętają "Sondę":

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Sonda

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: