RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podziemne zoo - Sędzierska 10

Publikacja: Piątek, 27 marca (10:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Dolnej Saksonii w Niemczech otwarto pierwsze podziemne zoo. W labiryncie korytarzy oglądać można zwierzęta , które większość swojego życia spędzają pod ziemią. Na razie w zoo mieszka 70-at gryzoni i uwaga... cztery kilogramy dżdżownic. O podziemnym świecie zwierząt - Monika Sędzierska.

Niekwestionowaną gwiazdą podziemnego zoo jest golec – gryzoń z rodziny kretoszczurów, który prawie nigdy nie wychodzi na powierzchnię ziemi. Nie grzeszy urodą, ponieważ nie ma owłosienia i jest ślepy. Jednak jak zapewnia pracownik zoo, golec jest bardzo ciekawym zwierzęciem: Gryzonie te tworzą strukturę socjalną przypominająca kolonie pszczół. Mają swoje królowe, żołnierzy i robotników odpowiedzialnych za żywienie królowej. Golce to oczywiście nie jedyna atrakcja podziemnych korytarzy. W sumie na 500 metrach kwadratowych zamieszkało 10 gatunków zwierząt, w tym myszy, krety, szczury oraz pieski preriowe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: