RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pobierali wojenny dodatek, odpoczywali w kraju

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkudziesięciu żołnierzy z całej Polski jest zamieszanych w wyłudzanie pieniędzy w czasie misji wojskowej w Bośni i Hercegowinie. Żołnierze brali dodatek wojenny za urlop spędzany na misji mimo, że w tym czasie przebywali w Polsce.

Złożyli takie oświadczenie, że przebywali w trakcie urlopu na terenie Bośni i w związku z tym wypłacono im te dodatki. Okazło się później, że w rzeczywistości przebywali na terenie kraju - tłumaczy RMF FM major Marcin Jaruszewicz z prokuratury w Poznaniu.

Prokuratura postawiła już zarzuty dwóm żołnierzom. Mężczyźni przyznali się do winy i tłumaczyli, że zrobili tak, jak ich koledzy. Grożą im 2 lata więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: