RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Po wakacjach tysiące nauczycieli bez pracy?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nawet 10 tysięcy nauczycieli nie ma po co wracać do szkoły po wakacjach – wszystko przez to, że nie podnieśli kwalifikacji. „Dziennik” pisze, że być może część z nich nadal będzie mogła uczyć, ale już za mniejsze pieniądze.

Wymogi wykształcenia nauczycieli zaostrzyła 6 lat temu nowelizacja Karty Nauczyciela. Teraz uczyć można tylko tego przedmiotu, z którego ma się tytuł magistra. Ci, którzy dostali awans przed wejściem w życie nowych przepisów, mieli 6 lat na dokształcenie. Termin upływa z końcem sierpnia.

Jak donosi gazeta, obowiązek ten zignorowało aż 10 tysięcy pedagogów. Teraz albo stracą pracę, albo nie będą mogli uczyć tych przedmiotów, do których nie mają odpowiedniego wykształcenia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: