Tego typu stacje uruchomiły już zachodnie koncerny i hipermarkety. Kierowcy chętnie z nich korzystają. Mówią, że przyciąga ich nie tylko tańsze niż gdzie indziej paliwo. - Tankowanie jest bezkolizyjne, jest wygodnie, bo nie trzeba biegać do okienek i stać w kolejkach. Tutaj wystarczy tylko karta - mówią.
Po tanie paliwo na stację samoobsługową
O kilkanaście groszy na litrze może być tańsza benzyna lub olej napędowy, sprzedawane na stacjach samoobsługowych. Chcą je wprowadzić dwa największe polskie koncerny naftowe. Ma to zmniejszyć koszty obsługi klienta.