Trzeci z żołnierzy, u którego stwierdzono sepsę, jest leczony w szpitalu w Warszawie. Jest już po dwóch operacjach przeszczepów skóry. Lekarzom trudno jest ocenić, jak długo jeszcze będzie musiał pozostawać pod ich opieką.
Sepsę odnotowano w Skwierzynie przed prawie dwoma miesiącami. Do szpitali trafiło trzech żołnierzy w wieku 20-21 lat. U ich kolegi lekarze stwierdzili ciężkie zapalenie opon mózgowych. W sprawie serii zachorowań prowadzone jest śledztwo. Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Zielonej Górze przesłuchała już ponad 200 osób.