RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Płacenie kartą będzie droższe?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już niedługo płacąc w sklepie kartą do naszego rachunku może zostać dodana opłata za transakcję. To wynik sporu między bankami a urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Spór dotyczy opłaty pobieranej za transakcję z użyciem karty. Dzisiaj płacą je sklepy, ale jeżeli w wyniku sporu między bankami a UOKiK banki będą musiały zmienić obecny system, opłaty mogą spaść na klientów. Weszlibyśmy w stan absurdalny i tu trzeba zadać pytanie, kto by na tym skorzystał. W każdym bądź razie obawiam się, że nie skorzystaliby na tym klienci, nie skorzystałyby na tym banki - powiedział reporterowi RMF prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Może się więc okazać, że płacenie kartą może być za jakiś czas przestanie być opłacalne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: