Dolny Śląsk to ostatni region, który nie podał jeszcze wyników po niedzielnych wyborach samorządowych. Komisja wojewódzka przerwała tam wczoraj wieczorem pracę, po tym jak w protokole z komisji miejskiej we Wrocławiu znaleziono błędy. Dziś dokument był poprawiany i około godziny 16 trafił do ostatecznego podliczenia. Komisja wojewódzka sprawdziła już wszystkie protokoły, teraz trwa ich podpisywanie.
Komisje wyborcze podały już wyniki głosowania w łącznie 15 województwach. W siedmiu z tych regionów najwięcej mandatów w sejmikach zdobyła Platforma Obywatelska, w sześciu Prawo i Sprawiedliwość. Polskie Stronnictwo Ludowe wygrywa w dwóch województwach.
(mal)