Jacek Kurski, kandydat PiS z listy olsztyńskiej, przekonywał podczas konferencji prasowej w Warszawie, że PiS chce przypomnieć spot, bo przyszła pora, by wyborcy rozliczyli PO ze składanych przed dwoma laty obietnic. Przyszła pora powiedzieć: sprawdzam - dodał.
Michał Kamiński zaznaczył natomiast, że jeśli PO nie zgodzi się na udostępnienie spotu, będzie to oznaczać, że czegoś się wstydzi.
A chodzi o klip nawiązujący do irlandzkiego cudu z hasłem PO: By żyło się lepiej. Wszystkim. Kandydaci PiS deklarowali, że chcą wykorzystać spot w całości, bez komentarzy, a jedynie z adnotacją, że emisję reklamówki opłacił komitet wyborczy PiS.