"Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience. Warszawa się broni, walka trwa. O wolność, o honor, o kraj! Do broni, o wolność, na bój..." To fragment piosenki, która promuje serial "Czas honoru. Powstanie". Emisja kultowej serii od 7 września w telewizyjnej "Dwójce".

Dziewczyna z granatem - Piosenka do serialu Czas honoru. Powstanie

(...) Dziewczęta spod parasola żołnierski włożyły strój

Błękitna chustka marzenie, w koszyku granaty dwa

Zdjęcie chłopaka w kieszeni - pamiątka letniego dnia

Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience

Warszawa się broni, walka trwa. O wolność, o honor, o kraj!

Do broni dziewczyno kochana, do broni chłopaku mój

wnet wolna będzie Warszawa

(...)

Refren piosenki Dziewczyna z granatem

Kompozytorem muzyki do piosenki "Dziewczyna z granatem"  jest  Bartosz Chajdecki, autorką tekstu Bożena Kraczkowska. Śpiewa ją Kasia Sawczuk, która w nowym, siódmym już sezonie "Czasu honoru" gra nastoletnią sanitariuszkę i łączniczkę, Zosię. Dziewczyna jest do szaleństwa zakochana w powstańcu Apaczu, w którego wciela się Maciej Musiał. 

W hitowym serialu TVP2 widzowie zobaczą także postacie bardzo dobrze znane z poprzednich części, m.in.: Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Magdalena Różczka, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź. Na ekranie pojawią się także słuchacze RMF FM, zwycięzcy naszego konkursu.

Specjalna seria "Czas honoru - Powstanie" jest powrotem do wydarzeń mających miejsce pomiędzy IV i V sezonem. Cieszący się ogromnym zainteresowaniem temat Powstania Warszawskiego, rozmach inscenizacyjny, poruszający scenariusz i doskonała obsada wróżą powtórzenie sukcesu artystycznego oraz zdobycie uznania widzów tak jak przy poprzednich sezonach.

Autorami scenariusza, tak jak w poprzednich seriach, są Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial produkowany jest przez Akson Studio. Reżyseruje go Jan Hryniak, operatorem zdjęć jest Piotr Śliskowski.