Podróżni poinformowali policję, że kierowca jest nietrzeźwy. Autobus zatrzymano na ulicy; jechało w nim kilkanaście osób.
Podczas przedłużonego majowego weekendu, czyli w ciągu ostatnich dziewięciu dni policja zatrzymała ponad 3,5 tysiąca pijanych kierowców.