RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pentagon: Polska nie jest jedyną opcją

Publikacja: Środa, 9 lipca (20:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stany Zjednoczone w dalszym ciągu wolą Polskę jako przyszłą lokalizację amerykańskiej tarczy antyrakietowej, ale biorą pod uwagę inne opcje, jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy - poinformował Pentagon. Rzecznik Bryan Whitman oświadczył, że Waszyngton chciałby umieścić wyrzutnie rakiet właśnie w Polsce, mimo odrzucenia przez polski rząd amerykańskich warunków.

Dopóki nie ma umowy, nie ma niczego. Kontynuujemy pracę: to jest nasz priorytet. Ale nie jest to też jedyna opcja - zastrzegł Whitman.

Nie chciał jednak powiedzieć, jakie "opcje" Waszyngton mógłby rozważyć w razie braku porozumienia z Warszawą. W tym kontekście była wcześniej nieoficjalnie wymieniana Litwa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: