RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pekin 2022: Polki siódme w ćwierćfinale biegu drużynowego

Publikacja: Sobota, 12 lutego (09:51) Aktualizacja: Sobota, 12 lutego (09:00)

Polskie panczenistki nie awansowały do półfinału biegu drużynowego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W ćwierćfinale Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń uzyskały siódmy czas - 3.01,92.

Najszybciej pojechały Japonki, które wynikiem 2.53,61 pobiły rekord olimpijski.

We wtorek ich przeciwniczkami w półfinale będą czwarte w ćwierćfinałowej rywalizacji Rosjanki (2.57,66). W drugim półfinale Kanadyjki (2.53,97) zmierzą się z Holenderkami (2.57,26), a Polki będą walczyć o siódme miejsce z Białorusinkami.

Na formie Czerwonki i Czyszczoń odbiło się osiem dni izolacji, jakiej zostały poddane po przylocie do Chin z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid-19.

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: