RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pawlaka sposób na prywatyzację

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Gazeta Wyborcza" przedstawia nowy pomysł wicepremiera Waldemara Pawlaka na prywatyzację. Jego zdaniem na czas kryzysu należy zarzucić prywatyzację przy udziale inwestorów zewnętrznych - czyli głównie firm z zagranicznym kapitałem.

Zamiast tego państwowe spółki kupowaliby ich pracownicy z kierownictwem. Eksperci są przerażeni i zastanawiają się, skąd pracownicy wezmą kapitał na wykup wartych miliardy złotych państwowych zakładów energetycznych, górniczych i chemicznych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: