RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Panczeniści, a wśród nich mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, już w Polsce!!

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 24 lutego (11:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nasi łyżwiarze wylądowali na Okęciu. Na lotnisku gorąco powitały ich tłumy kibiców. W Polsce są już srebrne medalistki: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka i brązowi medaliści: Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka. Ten ostatni jest również mistrzem olimpijskim.

Kilkanaście minut przed godziną 12 zaczęły wyć syreny wszystkich zaparkowanych przed terminalem wozów strażackich, a w hali przylotów otworzyły się drzwi: pierwsi wyszli trenerzy, później srebrne medalistki w drużynie, następnie brązowi medaliści i na koniec Zbigniew Bródka.

Przy akompaniamencie, z jednej strony łowickiej kapeli Kalina Domaniewice, a z drugiej motywu znanego w filmu Rocky, wszyscy minęli strażacki szpaler i na scenie mogli uściskać się z najbliższymi. 

Podczas biegu w Soczi nie czułem zdenerwowania. Po raz pierwszy nogi mi się zatrzęsły w trakcie dekoracji, gdy usłyszałem Mazurka Dąbrowskiego, ale teraz ledwo stoję - przyznał wzruszony dwukrotny - złoty i brązowy - medalista Bródka.

Zawodnikowi łamał się głos na wspomnienie miesięcy poprzedzających olimpijski start. Ostatnie pół roku nie pamiętam, ile czasu spędziłem z rodziną... - mówił. Dlatego tematem przewodnim pozostaje hala, albo chociaż zadaszenie któregoś z polskich torów.

Tym bardziej, że jest dla kogo - podkreślała Luiza Złotkowska. W łyżwiarstwie szybkim to nie jest jednostka, nie mamy jednej Justyny Kowalczyk, nie mamy jednego Kamila Stocha - tłumaczyła zawodniczka.

Choć żadne deklaracje nie padły, łyżwiarze mają nadzieję, że gdy ważni ludzie skończą już się grzać w ich blasku, nie zapomną o tym, czego sportowcy potrzebują teraz najbardziej.

Kacper Merk

(abs)

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: