RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pamiątkowy pomnik służy w Toruniu za… śmietnik

Autor: Publikacja: Niedziela, 19 października (19:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Była wielka pompa i koncert za 70 tysięcy złotych. Miała też być pamiątka dla potomnych. Zaledwie półtora miesiąca temu odsłonięto w Toruniu pomnik, który miał przypominać mieszkańcom o nakręconym dawno temu w ich mieście filmie „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Mały, żelazny wózek szybko padł jednak ofiarą wandali.

Teraz miasto zastanawia się, jak pomóc zdezelowanemu pomnikowi. Śmieci tu powkładali, jakieś kable… - narzekają torunianie, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Tomasz Fenske:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Toruń

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: