Dzięki temu, za kupowany w kopalni węgiel wysokiej klasy płacił dużo mniej niż był on wart w rzeczywistości. Ten sam węgiel sprzedawał z kolei dużo drożej, zyskując na każdej tonie co najmniej kilkadziesiąt złotych. Oszustowi grozi teraz do 10 lat więzienia.
Oszust węglowy ze Śląska zatrzymany
Jak informuje reporter RMF, mężczyzna oszukał jedną ze spółek węglowych na ponad 300 tys. złotych. Handlując węglem, mężczyzna fałszował dokumenty.