W ostatnich spotkaniach 17. kolejki piłkarskiej ekstrakalsy Jagiellonia Białystok pokonała GKS Bełchatów 2-1, a Legia Warszawa wygrała z Arką Gdynia 1-0.

W Białymstoku piłkarze obu zespołów grali przy kilkustopniowm mrozie. Od pierwszej minuty nikt się nie oszczędzał. Momentami panowie brali się "za bary", stąd sędzia spotkania Tomasz Mikulski wyjątkowo często sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Pokazał go siedmiu piłkarzom.

Jagiellonia dzięki wygranej 2-1, po golach Frankowskiego oraz Stano, będzie miała spokojną zimę. Zespół opuścił strefę spadkową.

W Warszawie Legia skromnie 1-0 wygrała z Arką Gdynia. Jedyna bramka padła w 50. minucie po strzale z rzutu karnego Macieja Iwańskiego. Piłkarze Arki mieli pretensje do arbitra - ich zdaniem Adrian Mrowiec nie faulował Marcina Mięciela.

Wyniki 17 kolejki ekstraklasy :

Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:2 (1:2)

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Polonia Bytom - Odra Wodzisław 1:1 (0:1)

Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 (0:0)

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0 (0:0)

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

W tabeli na prowadzeniu Wisła przed Legią i Lechem. Na ostatniej pozycji Odra Wodzisław.