RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Oscypekgate - wielki skandal pod Tatrami!

Autor: Publikacja: Czwartek, 1 maja (15:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wielka afera pod Tatrami! Na długi weekend majowy przyjechały tysiące, może nawet dziesiątki tysięcy turystów, a tu okazuje się, że nie ma oscypków! Po zarejestrowaniu tego słynnego góralskiego serka w Unii Europejskiej, tylko jeden baca spełnił wszystkie warunki i może go produkować.

Na rynku pod Gubałówką są tylko serki z mleka krowiego, ale oryginalnego owczego oscypka kupić nie można. Góralki są zdenerwowane, a jedyny baca, który może lagalnie produkować oscypki nie nadąża z ich robieniem.

Tagi: Zakopane unia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: