RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Osama bin Laden apeluje do irackich rebeliantów o jedność

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Osama bin Laden zaapelował do irackich rebeliantów, by się zjednoczyli i unikali podziałów. Najnowsze nagranie przywódcy Al-Kaidy wyemitowała telewizja Al Jazeera.

Interes narodu islamskiego przewyższa interes poszczególnej grupy (...) Interes narodu jest ważniejszy niż interes państwa - stwierdził bin Laden. Strzeżcie się podziałów… Świat muzułmański czeka na wasze zjednoczenie pod jednym sztandarem - dodał.

Autentyczność nagrania nie została jeszcze potwierdzona. Nie wiadomo, kiedy dokonano nagrania, a telewizja Al Jazeera nie poinformowała, w jaki sposób zdobyła taśmę.

Ostatnie nagranie głosu Osamy bin Ladena pojawiło się miesiąc temu na islamskiej stronie internetowej. Szef Al-Kaidy miał wówczas wypowiedzieć wojnę sojusznikowi Stanów Zjednoczonych – prezydentowi Pakistanu Pervezowi Musharrafowi i pakistańskiej armii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: