RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Operowana Angelika czuje się dobrze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

9-letnia Angelika, która wczoraj przeszła skomplikowaną operację twarzy, czuje się dobrze. Jak dowiedział się reporter RMF, dziewczynka po zabiegu obudziła się w dobrym humorze.

Angelika nie może jeszcze rozmawiać z mamą i lekarzami, ale kontaktuje się nimi za pomocą gestów.

Lekarze ze szpitala dziecięcego w Prokocimiu zastosowali przy leczeniu poparzonej Angeliki nową w Polsce metodę rekonstrukcji. Może ona być rozwiązaniem alternatywnym wobec przeszczepów twarzy. Dzięki operacji z twarzy dziewczynki prawie całkowicie znikną blizny, a samo leczenie pooperacyjne będzie krótsze i tańsze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: