RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opada woda na Lubelszczyźnie

Publikacja: Piątek, 11 czerwca (12:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wisła na Lubelszczyźnie systematycznie opada, ale rzeka przekracza stany alarmowe. Woda z rozlewisk w gminach Wilków, Janowiec i Annopol przez wyrwy w wałach spływa z powrotem do rzeki.

Poziom Wisły w Annopolu obniżył się od północy o ok. 30 cm, ale rano rzeka jeszcze przekraczała stan alarmowy o 42 cm. W niżej położonych Puławach stan alarmowy był przekroczony o 72 cm, a w Dęblinie o pół metra.

W niektórych miejscach w gminie Annopol strażacy zaczynają pompowania wody z rozlewiska.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: