RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odciski palców od wszystkich Włochów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Włoski rząd chce pobierać odciski palców od wszystkich dorosłych obywateli. Zgodnie z zamierzeniami mają one znajdować się w dowodach tożsamości od stycznia 2010 roku.

Wcześniej władze zdecydowały o pobieraniu odcisków palców od Romów przebywających na terenie Włoch. Wywołało to falę oskarżeń o dyskryminację. Teraz jednak, jak podkreślają komentatorzy, w związku z planami wprowadzenia powszechnego obowiązku pobierania odcisków palców od wszystkich Włochów, rządzącej centroprawicy nie będzie można już oskarżać o etniczną dyskryminację.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: