RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Od jutra paszporty z odciskami palców

Publikacja: Niedziela, 21 czerwca (13:06) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już nie tylko fotografia, ale również elektroniczny zapis odcisków palców znajdzie się w polskich paszportach. Od jutra przy składaniu wniosków o wydanie nowego dokumentu pobierane mają być odciski palców.

Trzeba będzie przyłożyć środkowe palce lewej i prawej dłoni do małego elektronicznego urządzenia. To jest czytnik. Nie znajduje się tam tusz, palce nie zostaną pobrudzone - powiedziała Joanna Sieradzka z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie będzie tworzona żadna baza. Odciski będą przechowywane tylko na czas produkcji paszportu - zaznaczyła. Posłuchaj:

Sam wygląd paszportu się nie zmieni; nie wydłuży się również czas oczekiwania na nowy dokument, a jego cena pozostanie taka sama.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: