RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Norowirusy przyczyną zatrucia w Sosnowcu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Norowirusy były przyczyną infekcji, która wywołała we wrześniu dolegliwości żołądkowo-jelitowe u 105 pacjentów i pracowników szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne, które ma wyjaśnić, w jaki sposób doszło do infekcji na tak dużą skalę i czy jej przyczyną mogły być zaniedbania sanitarne ze strony pracowników szpitala.

Norowirusy wywołują dolegliwości przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunkę. Z reguły przenoszą się na przykład podczas dotykania żywności brudnymi rękami. W środowiskach zamkniętych, takich jak szpital czy sanatorium, do zakażenia może dojść również drogą kontaktową i kropelkową.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: