RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemieccy demografowie biją na alarm

Publikacja: Czwartek, 16 marca (06:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej liczba nowo narodzonych dzieci w Niemczech spadła w ubiegłym roku poniżej 700 tysięcy.

Niemiecka minister do spraw rodziny określiła sytuację mianem alarmującej i wezwała społeczeństwo do zmiany… sposobu myślenia.

Główne powody tak niskiego przyrostu naturalnego to niemożność pogodzenia kariery zawodowej z wychowaniem dzieci oraz lęk przed bezrobociem.

Jedną z przyczyn jest też niekorzystna sytuacja demograficzna w byłej NRD, gdzie bezrobocie jest dwukrotnie wyższe niż w landach zachodnich.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: