RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy stawiają na ekologiczne przesyłki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Każdy Niemiec, któremu ochrona środowiska leży na sercu zamiast zwykłej paczki może wysłać paczkę ekologiczną. Eko-paczka jest droższa od zwykłej, a zyski przeznaczone są na cele ekologiczne.

Pieniądze przeznaczane są między innymi na zakup ekologicznych pojazdów, którymi rozwożone są przesyłki. Współfinansuje się z nich projekty związane z energią słoneczną np. w Indiach czy na Srilance, lub przeznacza na ratowanie brazylijskich lasów tropikalnych. Eko-paczka jest droższa od zwykłej średnio o 10 procent. Posłuchaj relacji korespondenta RMF FM Tomasza Lejmana:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: