RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy przyłączają się do nacisku na Iran

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rośnie euro-amerykański nacisk na Iran. Goszcząca w Stanach Zjednoczonych kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że będą potrzebne nowe międzynarodowe sankcje, jeśli Teheran nie pójdzie na ustępstwa w sprawie swojego programu nuklearnego.

Zarówno prezydent Bush jak szefowa rządu w Bonn mówią wciąż o dyplomatycznym rozwiązaniu kwestii irańskiego zagrożenia. Pani Merkel rozmawiał z Busehm w jego posiadłości Crawford w Teksasie. W zeszłym miesiącu Bush sugerował, że jądrowy program Teheranu może stać się przyczyną trzeciej wojny światowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: