RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy: 20 dziennikarzy na usługach wywiadu

Autor: Publikacja: Sobota, 9 grudnia (20:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

20 zagranicznych dziennikarzy szpiegowało na rzecz Niemiec za rządów kanclerza Schrödera – twierdzi tygodnik „Focus”. Według czasopisma niemiecki wywiad BND płacił za informacje jednorazowo od 150 do 1,5 tys. euro.

W maju kanclerz Angela Merkel zabroniła rekrutowania dziennikarzy przez wywiad.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: