RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niegroźne plamy oleju na Bałtyku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Plamy oleju, które znaleziono na Bałtyku, nie stanowią zagrożenia ekologicznego - zapewnił reportera RMF FM Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Plamy, jedna o powierzchni kilometra kwadratowego, druga nieco mniejsza, pochodzą ze statku obcej bandery, który przepływał 20 mil na północ od Łeby.

Dziś już nie uda się zbadać próbek zanieczyszczonej wody. Jutro, w ten rejon Bałtyku, wypłynie okręt Służb Poszukiwania i Ratownictwa na Morzu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Bałtyk

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: