RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie ma chętnych do pracy w pogotowiu

Publikacja: Środa, 27 września (07:06) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dyrekcja gdańskiego pogotowia ratunkowego rozpaczliwie poszukuje lekarzy do pracy.

W półmilionowym Gdańsku powinno być 16 karetek – dziś po ulicach miasta jeździ tylko 8. Lekarze nie chcą brać dyżurów między godziną 7 a 15, bo mają wtedy lepszą pracę w przychodniach i szpitalach. Ale nie tylko pieniądze są problemem - lekarze nie chcą bowiem pracować ponad siły.

Dyrektor pogotowia nie dziwi się lekarzom: Lekarze wolną pracować w przychodni czy w szpitalu, kiedy ta praca jest mniej stresująca i daje jakąś możliwość skromnego wypoczynku - mówi. Jak dodaje, za godzinę dyżuru może zapłacić lekarzowi 20 złotych. A to za mało, by znaleźć chętnych do pracy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: