RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nawałnice przeszły nad północną Belgią

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Belgowie mają za sobą burzliwą noc. Silny wiatr i ulewne deszcze szalały przez kilka godzin, ale na szczęście nie ma żadnych ofiar śmiertelnych. Poszkodowani sprzątają i zaczynają liczyć straty.

Mieszkańcy Belgii najedli się strachu. Kilka miast w północnej części kraju zostało na kilka godzin pozbawionych elektryczności. Drzewa wyrwane z korzeniami zablokowały niektóre ważne dróg w okolicach Antwerpii. Jedno spadło na biwak harcerzy, drugie na samochód. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy całą noc pomagali wypompowywać wodę z piwnic zalanych domów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Belgia burza

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: