Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne. Z oferty jak na razie skorzystało 12 ze 105 pedagogów. Szkoła pieniądze na kurs zdobyła od przewodniczącego rady dzielnicy. Grono pedagogiczne w tej placówce przeszło też inny kurs - komunikacji interpersonalnej. Dzięki niemu wiedzą, jak rozmawiać z agresywnie zachowującymi się osobami, również uczniami.
Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zamierza jednak w całej Polsce uczyć nauczycieli samoobrony. Siła to nie sposób na zdyscyplinowanie uczniów, a autorytet należy budować na innych zasadach - komentuje Mieczysław Grabinowski, rzecznik prasowy MEN.