RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Muzeum Beksińskiego - rok po śmierci

Publikacja: Wtorek, 21 lutego (21:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Elektryczne Muzeum Zdzisława Beksińskiego otwarto w Częstochowie w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci malarza. Wystawa prezentuje m.in. 50 obrazów, kilkaset grafik, 150 rysunków i fotografii twórcy.

Dyrektor galerii podkreślił, że gdyby Zdzisław Beksiński żył, otwarcie wystawy miałoby miejsce 3 dni później – w dniu 77. urodzin artysty.

Muzeum w Częstochowie to druga co do wielkości, po Sanoku - rodzinnym mieście artysty - ekspozycja jego dzieł.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: