RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mróz „pokonał” nawet radary

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Walkę z mrozem przegrywają policyjne radary. Homologacja, w które broń stróżów prawa musi być wyposażona, nie przewiduje takich mrozów.

Z niektórych tzw. ręcznych mierników prędkości nie można korzystać już od minus 10 stopni – wyjaśnia Jacek Krawczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Chodzi o starsze modele „suszarek”, czyli Rapid 1, których w policji jeszcze się używa.

Pozostałe mogą pracować w temperaturze od minus 20 stopni do plus 50 – dodaje. Problem w tym, że w większości regionów na termometrach było dziś ponad 20 kresek mrozu.Dodatkowomierzenie nimi prędkości nie byłoby możliwe także z powodów prawnych – zaznacza. Przed sądem rację miałby kierowca.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: