Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała w Lubuskiem nietrzeźwych kierowców białoruskiego autokaru. Autobus zatrzymano do kontroli w miejscowości Lutol Suchy. Trzydzieści osiem osób podróżowało nim z Francji na Białoruś. Kierowca, który prowadził pojazd miał w wydychanym powietrzu prawie pół promila alkoholu. Jego zmiennik ponad 6 dziesiątych promila.
Miał badać trzeźwość maszynistów, sam był pijany
Dyspozytor PKP odpowiedzialny za badanie trzeźwości maszynistów sam był pijany. Został zatrzymany podczas dyżuru na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Kierował ruchem pociągów. Z kolei w Lubuskiem zatrzymano nietrzeźwych kierowców białoruskiego autokaru.