RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meksykańscy urzędnicy na rowerach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Urzędnicy na rowery – takie zarządzenie wydał burmistrz Mexico City. Urzędnicy mają pedałować do pracy przez cały miesiąc, aby udowodnić innym, że samochód wcale nie jest taki niezbędny.

Ci, którzy nie mogą wsiąść na rower ze względów zdrowotnych lub dlatego, że mieszkają zbyt daleko od miejsca pracy, będą mogli korzystać z publicznego transportu.

Mexico City jest jednym z najbardziej zatłoczonych i zanieczyszczonych miast świata. Codziennie na jego ulice wyjeżdża ponad 4 miliony samochodów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: