Bez wody musi sobie radzić ponad cztery tysiące mieszkańców. O niezdatności wody do spożycia stwierdził sanepid, który zarządził intensywne płukanie sieci wodociągowej. Mieszkańcy są zaopatrywani w wodę z dziesięciu studni głębinowych, a także z cystern.
Na szczęście jak dotąd nie zanotowano w Jordanowie zachorowania, spowodowanego zatruciem znalezionymi w wodociągu bakteriami. Jest to jednak już czwarty przypadek skażenia wody w małopolskich miejscowościach w ostatnich miesiącach.