Transport został zawrócony do Niemiec. Za naruszenie prawa odpowie przewoźnik, zaś wyjaśnianiem sprawy po polskiej stronie zajmie się Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.
Lubuskie: Potężny przemyt odpadów
Ponad 23 tony przemycanych opadów znaleźli celnicy w Olsztynie w Lubuskiem. Kierowca na przejściu granicznym zadeklarował przywóz do kraju „mieszanki tworzyw sztucznych”. W rzeczywistości jednak wiózł śmieci, które już nie nadawały się do przetworzenia.