RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lubuskie: Potężny przemyt odpadów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 23 tony przemycanych opadów znaleźli celnicy w Olsztynie w Lubuskiem. Kierowca na przejściu granicznym zadeklarował przywóz do kraju „mieszanki tworzyw sztucznych”. W rzeczywistości jednak wiózł śmieci, które już nie nadawały się do przetworzenia.

Transport został zawrócony do Niemiec. Za naruszenie prawa odpowie przewoźnik, zaś wyjaśnianiem sprawy po polskiej stronie zajmie się Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: