RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lubelskie: Kolejny przypadek sepsy

Publikacja: Czwartek, 8 lutego (17:16) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

4-letni chłopiec z objawami wysokiej gorączki i wysypki krwotocznej do szpitala w Parczewie na Lubelszczyźnie. Dziecko natychmiast przewieziono do specjalistycznej placówki w Lublinie. Lekarze określają jego stan jako stabilny.

To kolejny przypadek posocznicy w województwie lubelskim. W ubiegły piątek na sepsę zmarła 19-letnia dziewczyna. Badania wykazały, że 6 osób z jej najbliższego otoczenia jest nosicielami bakterii meningokowych. Wszystkie te osoby są bezpieczne. Ich zdrowiu i życiu nic nie zagraża - stwierdził Jerzy Kowalczyk, rzecznik lubelskiego sanepidu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: