RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź: Pracownicy Urzędu Miasta muszą się przebadać

Publikacja: Poniedziałek, 8 października (19:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pracownicy jednego z wydziałów łódzkiego urzędu miasta muszą przejść badania toksykologiczne. W budynku wykryto truciznę, ale dopiero druga ekspertyza wyjaśni, czy stężenia toksyn zagrażają zdrowiu pracujących tam ludzi.

Klienci urzędu podchodzą do sprawy z rezerwą. Przyznają, że w budynku unosi się zapach stęchłego drewna i rozumieją obawy pracowników urzędu.

Wykryto wiele substancji chemicznych. Ich długotrwała ekspozycja na nawet nieznaczne stężenia może być groźna dla człowieka. Czekamy teraz na wyniki badań - mówi kierownik higieny pracy łódzkiego sanepidu Blandyna Szymańczyk

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: